Wiertnica do betonu. Wykorzystanie

By | 8 lipca 2019

Każda firma budowlana na pewnym etapie realizacji zleceń będzie zmuszona do wykonywania przewiertów czy otworów. W takim przypadku powinniśmy wyposażyć się w wiertnicę.

Do czego to służy?

Wiertnice wykorzystywane są do wykonywania przewiertów przez stropy, ściany, kręgi betonowe, elementy ciężko zbrojone, posadzki, elewacje, granit, marmur, materiały ogniotrwałe, a także twarde płytki gresowe. W takim przypadku wiertnica jest jedynym rozwiązaniem. Wykorzystanie wiertnicy do betonu pozwala nam bowiem pokonanie też takich przeszkód jak ściany zbrojone. Dodatkowo wiertnica tego typu pracuję bezudarowo i bez tworzenia zbyt dużej ilości pyłów. Pozwala ona pozwalająca na uzyskanie idealnych otworów, praktycznie w każdym materiale. Rodzaj zbrojenia nie stanowi najmniejszego problemu dla wiertnic do betonu, współpracujących oczywiście z wiertłami diamentowymi.

Wiertnica do betonu. Wykorzystanie

Jak je wykorzystać?

Choć wiertnica do betonu z diamentowym ostrzem może się nam wydawać dość drogim zakupem, to jednak należy to w przypadku firmy budowlanej uznać za inwestycje. Jest ona bowiem choć droższa w zakupie, to jednak skuteczniejsza w codziennej eksploatacji, zwłaszcza jeśli porównać ją z konwencjonalnymi wiertłami. Wiertnice do betonu pozwalają nam na wykonywanie otworów od 6mm-1500mm. W zależności od potrzeb i zastosowania dzielimy je na wiertnice do betonu z napędem elektrycznym lub wiertnice do betonu z napędem hydraulicznym. Standardowe silniki elektryczne zastosowane w wiertnicach do betonu, to silnik o mocy od 1300W – 7500W. Aby nimi się posługiwać potrzebny nam będzie stojak. Nie jest on wymagany jedynie przy najmniejszych wiertnicach. W przypadku mocniejszych urządzeń tego typu niezbędny jest stojak, który pozwala na stabilne wiercenie oraz znaczne zwiększenie tempa pracy, oraz żywotności wiertła. Samo wiercenie odbywa się tutaj na „mokro”, oznacza to, że mamy do czynienia z wypłukiwaniem urobku podczas wiercenia i konieczne jest chłodzenie wiertła diamentowego. Jest to pewne utrudnienie w komforcie korzystania z wiertnicy, ale zapewnia jej prawidłowe działanie.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/wiertnice

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz