Ubezpieczenie dla miłośników narciarstwa

By | 19 stycznia 2019

Osoby, które zimą wybierają się na narty, koniecznie powinny wykupić polisę turystyczną. Jakich elementów nie powinno w niej zabraknąć?

Koszty leczenia

Najbardziej popularne kierunki wypoczynkowe zimą to Słowacja, Włochy, Francja i Austria. Są to kraje należące do Unii Europejskiej. Osoby, które są ubezpieczone w Polsce i przed wyjazdem wyrobią Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego będą mogły w tych krajach skorzystać ze świadczeń medycznych na takich samych prawach, jak mieszkańcy tych krajów. Ale uwaga! Karta EKUZ nie zawsze wystarczy, aby za granicą otrzymać pomoc medyczną za darmo. W wielu krajach nawet osoby ubezpieczone dopłacają do ni8ektórych świadczeń. Dlatego, aby nie ponosić wysokich kosztów leczenia,na wszelki wypadek przed wyjazdem na narty za granicę, warto wykupić polisę, która obejmie przede wszystkim koszty leczenia.

Ubezpieczenie dla miłośników narciarstwa

Suma ubezpieczenia: jaką wybrać?

Na zimowych wakacjach w Europie możemy czuć się bezpiecznie, jeśli kupimy polisę, w której suma ubezpieczenia będzie wynosiła minimum 40 tysięcy euro. Jeśli jednak wybieramy się do Stanów Zjednoczonych czy Kandy, a więc krajów, które są znane z wysokich kosztów leczenia, to minimalna suma ubezpieczenia powinna wynosić 200 tysięcy euro.

Dodatkowe elementy polisy

Polisa dla narciarzy powinna obejmować nie tylko koszty leczenia, ale także koszty ratowniczej – może być konieczna, gdy ze stoku będzie musiał zabrać narciarza helikopter. Poza tym polisa powinna obejmować również koszty transportu medycznego. Polisa narciarska powinna obejmować także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ochronę warto rozszerzyć także o polisę od następstw nieszczęśliwych wypadków. Za ubezpieczenie zapłacimy mniej kupując je w pakiecie. Obejmie on nie tylko ubezpieczenie kosztów leczenia, OC i NNW, ale także ubezpieczenie bagażu i Assistance. Kupując ubezpieczenie w pakiecie zapewnimy sobie kompleksową ochronę za przystępną cenę.

Cena spokoju podczas wyjazdu na narty za granicę to tylko kilkadziesiąt złotych, a więc w porównaniu z innymi kosztami to naprawdę niewiele.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *