Rodzaje popularnych ubezpieczeń samochodowych

By | 12 stycznia 2019

Do najczęściej kupowanych w Polsce ubezpieczeń należą te dedykowane właścicielom samochodów. Jakie ubezpieczenia oferują towarzystwa ubezpieczeniowe działające w Polsce?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Popularne OC to ubezpieczenie, które dla właścicieli samochodów jest obowiązkowe. Posiadanie ważnej polisy OC to obowiązek każdego właściciela samochodu, który został zarejestrowany w Polsce. Polisa od odpowiedzialności cywilnej jest ważna przez okres jednego roku. Najpóźniej w dniu jej wygaśnięcia należy wykupić nowe ubezpieczenie. W większości towarzystw ubezpieczeniowych składkę można opłacić jednorazowo lub w dwóch ratach. Kierowcy, którzy mogą poszczycić się bezszkodowa jazdą są premiowani przez towarzystwa ubezpieczeniowe zniżkami. Ci, którzy jeżdżą bezpiecznie przez wiele lat mogą liczyć na zniżkę w wysokości 60 procent.

Rodzaje popularnych ubezpieczeń samochodowych

Ubezpieczenie Autocasco

Jest jednym z dobrowolnych ubezpieczeń dla właścicieli samochodów. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisy AC o bardzo różnym zakresie ochrony, w efekcie każdy właściciel samochodu może wybrać polisę, która najlepiej odpowiada jego potrzebom. Ubezpieczenie AC może objąć ochroną między innymi takie zdarzenia jak: uszkodzenie samochodu na skutek intensywnych opadów gradu, zarysowanie na parkingu, kradzież samochodu lub jego elementów. Do wyboru właściciele samochodów mają także tak zwane mini Autocasco. To rozwiązanie dla tych właścicieli samochodów, którzy nie chcą płacić wysokich składek, gdyż nie są zainteresowani szeroką ochroną samochodu. W niektórych towarzystwach ubezpieczeniowych można zaoszczędzić na polisie AC kupując ją w pakiecie z ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej.

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla właścicieli samochodów także jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Polisa NNW chroni nie tylko kierowcę, ale także pasażerów samochodu. Wypłacane z polisy ewentualne odszkodowanie to rekompensata za uszczerbek na zdrowiu odniesiony w wypadku zdrowie lub za utracone życie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz