Rodzaje lokat bankowych

By | 4 kwietnia 2019

Osoby, które posiadają pewne oszczędności z pewnością powinny zastanowić się nad tym jak mogą je pomnożyć. Do wyboru mają dzisiaj mnóstwo różnego rodzaju produktów inwestycyjnych. Do tych, które są wybierane bardzo często należą lokaty terminowe.

Popularne rodzaje lokat terminowych

Lokaty terminowe są produktem tak popularnym, że ma je w ofercie każdy z działających w Polsce banków komercyjnych i spółdzielczych. Każdy z banków przygotował bogata ofertę depozytów terminowych. Klienci, którzy chcą pomnożyć swoje oszczędności mogą wybrać:

  • standardową lokatę terminową. To lokata ze zmienną lub stałą stopą procentową. W zamian za to, że klient zdeponował w banku swoje oszczędności, otrzyma od niego odsetki wynikające z oprocentowania. Jak wysokie one będą zależy między innymi od wysokości wkładu oraz czasu trwania lokaty. Standardowa lokata bankowa cieszy się największą popularnością;
  • nocna. To lokata, która nazywana jest także overnight. Jest wyjątkowo interesująca. Czas jej trwania to tylko jedna noc, rankiem pieniądze trafiają z powrotem na konto właściciela lokaty, mogą też zostać przez niego wypłacone. Dyspozycje na założenie lokaty nocnej są przyjmowane od godziny 15.00 lub 16.00;
  • progresywna. To także bardzo ciekawy rodzaj lokaty terminowej. Oprocentowanie tel lokaty rośnie wraz z czasem jej trwania. W zależności od banku, w którym zostanie założona środki ulokowane na lokacie można wypłacić bez utraty odsetek po każdym zakończonym miesiącu lub kwartale.

To tylko kilka przykład lokat bankowych. Każdy bank ma dla swoich klientów znacznie więcej ofert.

Rodzaje lokat bankowych

Czy lokaty są bezpieczne?

Lokaty terminowe to najbardziej bezpieczny sposób przechowywania oszczędności. Są one chronione przed skutkami inflacji. Poza tym właściciele lokat nie muszą obawiać się, że w sytuacji utraty przez bank płynności finansowej nie odzyskają swoich pieniędzy. Depozytom bankowym gwarancji bezpieczeństwa udziela Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Wszyscy, których depozyt nie przekracza kwoty 100 000 euro odzyskają swoje pieniądze.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz