Poznajmy bliżej ubezpieczenie Assistance

By | 15 kwietnia 2019

Właściciele samochodów zarejestrowanych w Polsce muszą posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. W towarzystwach ubezpieczeniowych dostępne są jednak także dodatkowe, dobrowolne ubezpieczenia dla właścicieli samochodów. Jednym z takich dodatkowych ubezpieczeń jest Assistance. Przyjrzyjmy się temu ubezpieczeniu trochę bliżej.

Assistance to ubezpieczenie pomocowe; właściciel samochodu, który wykupi polisę Assistance może liczyć na to, że w różnych nieprzewidzianych sytuacjach na drodze z pomocą przyjdzie mu towarzystwo ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie Assistance przydaje się zarówno w kraju, jak i w czasie zagranicznych podróży własnym samochodem.

Zakres polisy Assistance może być bardzo różny

Polisa, którą dobrze dobierzemy, zapewni na otrzymanie pomocy nie tylko, gdy samochód będzie miał awarię, ale także wtedy, gdy zabraknie nam paliwa. Jeśli chodzi o awarię samochodu, to dobra polisa Assistance powinna zapewniać nam naprawę auta na miejscu darzenia, a jeśli jest ona niemożliwa, to holowanie samochodu do najbliższego warsztatu samochodowego. Pamiętajmy, że jeśli naprawa samochodu nie jest możliwa w ciągu 24 godzin, to mianem dobrej polisy Assistance można określić tę, która zapewni nam pokrycie kosztów noclegu w hotelu. Poza tym powinna ona zapewniać auto zastępcze na czas naprawy samochodu. Dobrze dobrane ubezpieczenie Assistance powinna dać nam pewność, że towarzystwo ubezpieczeniowe przyjdzie nam z pomocą, gdy zgubimy lub zatrzaśniemy w aucie kluczyki i uruchomienie samochodu nie będzie możliwe.

Poznajmy bliżej ubezpieczenie Assistance

Jak wspomnieliśmy, zakres ubezpieczenia Assistance może być bardzo różny, polisa może więc zapewniać także zwrot kosztów podróży do miejsca docelowego, ewentualny transport medyczny do szpitala. Opcja, która może przydać się w czasie podróży za granicę jest pomoc tłumacza na wypadek, gdy konieczne będzie porozumienie się z policją czy innymi służbami.

Kupując polisę Assistance zwróćmy uwagę, czy obowiązuje ona tylko w kraju czy również poza jego granicami. Sprawdźmy, jaki jest limit kilometrów.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz