Pizza: danie, które kochają dzieci i dorośli

By | 27 września 2019

Pizza to danie, które pochodzi z kuchni włoskiej. Już bardzo dawno podbiło cały świat. Wielu amatorów tego dania znajdziemy także w Polsce. Pizza jest daniem, które ma wiele odmian. Jaka pizza Wrocław można zjeść?

Popularne wersje pizzy

Najbardziej popularna w pizzeriach całego świata jest pizza Margherita. Pizza ta cieszy się popularnością także w polskich pizzeriach, nie mogło więc zabraknąć jej także we wrocławskich pizzerii. Dodatki, z których składa się ta pizza to ser mozzarella, pomidory i bazylia. Swój niepowtarzalny smak Margherita zawdzięcza temu, że składniki są naprawdę bardzo wysokiej jakości. W pizzeriach, w których stawia się na jakość, a nie na ilość sprzedanych pizz, składniki importuje się z Włoch. W ofercie wielu pizzerii klienci znajdą nie tylko klasyczne włoskie pizze takie, jak Margherita, marinara czy capricciosa, ale także i takie, które na Półwyspie Apenińskim nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Taką mało popularną pizzą we Włoszech jest hawajska. Co ciekawe, przepis na tę pizzę powstał ponad 50 lat temu w Kanadzie. Pizza hawajska składa się z szynki i ananasów. Swój lekko słodki smak pizza ta zawdzięcza ananasom. W menu coraz większej liczby pizzerii pojawia się także calzone. Jest to pizza, która ma kształt pieroga. Nadzienie może być zarówno z szynką, kiełbasą jak i bezmięsne.

Jak powstaje smaczna pizza?

Bardzo ważny jest rodzaj mąki użytej do przygotowania ciasta. W najlepszych pizzeriach używa się specjalnej mąki do pizzy. We Włoszech ma ona symbol „00”. Mąka ta ma bardzo drobną konsystencję. Ciasto z tej mąki musi wyrastać przez kilka godzin. Mąka ta nazywana jest przez piekarzy „wolnorosnącą”. W dobrej pizzy ważną rolę odgrywa także ser. Idealnie byłoby, gdyby użyta została oryginalna mozzarella z mleka bawolic. Na smak dania wpływa także sos pomidorowy. Tradycyjnie Włosi używają pomidorów San Marzano. Z pomidorów tych – oczywiście importowanych z Półwyspu Apenińskiego – przyrządza się dzisiaj sos także w wielu polskich pizzeriach.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/wroclaw

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz