Odszkodowanie z NNW

By | 3 czerwca 2019

Kiedy decydujemy się na wykupienie dobrowolnego ubezpieczenia, to oprócz standardowego autocasco możemy też nabyć ubezpieczenie NNW. Online czy u agenta, w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym znajdziemy ofertę takiego ubezpieczenia.

Co to jest?

Ubezpieczenie NNW chroni nas w przypadku, kiedy podczas zdarzenia na drodze dojdzie do wypadku, a w efekcie my doznamy trwałego lub tymczasowego uszczerbku na zdrowiu. Wtedy ubezpieczyciel, u którego wykupiliśmy ubezpieczenie NNW wypłaci nam odszkodowanie. Dodatkowo zostanie ono wypłacone także pasażerom, którzy będą w tym czasie podróżować z nami w samochodzie. Ostatecznie należy też pamiętać, że odszkodowanie nie jest przyznawane tylko wtedy, gdy do wypadku dojdzie podczas przemieszczania się samochodu. Należy się nam ono także, gdy uszczerbek na zdrowiu powstanie w efekcie wypadku gdy wsiadaliśmy lub wysiadaliśmy z pojazdu, a także, kiedy naprawialiśmy samochód lub rozładowywaliśmy go.

Odszkodowanie z NNW

Odszkodowanie

Kiedy dojdzie do najgorszego, to należy natychmiast po zakończeniu hospitalizacji zgłosić się do ubezpieczyciela. Oczywiście na miejscu musimy przedstawić wszelkie dokumenty, które potwierdzą fakt, że rzeczywiście doszło do uszczerbku na zdrowiu. Musimy zatem mieć przy sobie wszystkie dokumenty, które zostały nam wręczone podczas wypisania nas ze szpitala. Samo ubezpieczenie nie jest przesadnie drogie ale też musimy mieć świadomość, że wysokość odszkodowań nie jest wysoka. 100 procent świadczenia wypłacane jest tylko w momencie śmierci poszkodowanego albo trwałych zaburzeń psychoruchowych. Za uszkodzenie ciała wypłacane są niższe odszkodowania i zależą od stopnia uszkodzenia i od rodzaju uszczerbku. Ubezpieczyciele obliczają kwotę świadczenia na podstawie specjalnej tabeli. Jednocześnie musimy wiedzieć, że odszkodowanie z NNW jest nam wypłacane całkowicie niezależnie od OC sprawcy. Oznacza to, że mimo może nie najwyższych kwot i tak będzie to dla nas niezależny i poważny zastrzyk finansowy, który zdecydowanie przyda się nam w przypadku konieczności rehabilitacji.

Dowiedz się więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-nnw/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz