O lokacie inwestycyjnej

By | 9 marca 2019

Polskie banki przygotowały dla klientów bardzo różne instrumenty finansowe, którymi warto się zainteresować. Osoby, które posiadają pewne oszczędności i chcą je bezpiecznie ulokować, a przy okazji jeszcze trochę je pomnożyć, mogą zainteresować się lokatą inwestycyjną. Jest to rozwiązanie w przypadku, którego nie ma najmniejszego ryzyka.

Kto może wybrać lokatę inwestycyjną?

Lokata inwestycyjna jest instrumentem finansowym skierowanym do osób, które dysponują dużymi oszczędnościami. W przypadku lokaty inwestycyjnej banki zawsze ustalają wysokość wkładu minimalnego umożliwiającego jej założenie. Najczęściej lokatę inwestycyjną można uruchomić dysponując wkładem wynoszącym przynajmniej 10 tysięcy złotych.

O lokacie inwestycyjnej

Czy lokata wiąże się z dużym ryzykiem?

Osoby, które zdecydują się na uruchomienie lokaty inwestycyjnej nie ponoszą żadnego ryzyka, ponosi je wyłącznie bank. Bez żadnych więc obaw można złożyć dyspozycję dotyczącą uruchomienia lokaty inwestycyjnej. Decydując się na jej założenie nie jest możliwa utrata wszystkich ulokowanych na niej środków.

Czym różni się lokata inwestycyjna od innych depozytów?

Od innych depozytów bankowych lokata inwestycyjna różni się przede wszystkim tym, że wpłacone przez klienta pieniądze są inwestowane przez bank na giełdzie papierów wartościowy6ch.

Środki są inwestowane przez zatrudnionych przez bank specjalistów z dziedziny rynku giełdowego. Dzięki temu zwiększają się szanse na to, że lokata przyniesie spory zysk. Warto wiedzieć, że nawet w przypadku nietrafionej inwestycji, klienci nie tracą ulokowanych na lokacie środków. Gdy lokata dobiegnie końca zostaną one przez bank wypłacone. Do tego bank wypłaci również odsetki. Wysokość oprocentowania zależy od tego, jak duży udział w zyskach chce mieć właściciel lokat. Jeżeli zależy mu na wysokim udziale w zyskach, to oprocentowanie lokaty będzie niższe.

Lokata inwestycyjna to jeden ze sposobów na oszczędzanie i pomnażanie posiadanych oszczędności. Jest bezpieczna, nie wiąże się z ryzykiem utraty zainwestowanych środków.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz