Kalkulator OC/AC – oblicz koszt ubezpieczenia

By | 18 października 2017

Kalkulator OC/AC - oblicz koszt ubezpieczenia

W związku z niedawnymi podwyżkami stawek za ubezpieczenia samochodowe, warto starannie wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę.

Pomocny w tym względzie z pewnością okaże się kalkulator OC AC, jaki na swojej stronie internetowej udostępnia niemal każdy popularny ubezpieczyciel.

W poszukiwaniu najtańszego ubezpieczenia

Posiadanie wykupionego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe nie tylko w Polsce, ale i w wielu innych krajach. Dobrze jest zatem zadbać, aby płacona przez nas każdego roku stawka była możliwie niewielka. Z drugiej zaś strony, poszukiwanie oszczędności na siłę nie zawsze się opłaca – wielu ubezpieczycieli oferuje bowiem różnego rodzaju opcje dodatkowe, dzięki którym otrzymamy więcej przywilejów nie tylko w przypadku stłuczki czy kolizji, ale i awarii samochodu podczas dłuższej podróży.

Pomocne narzędzie: kalkulator OC/AC

Wielką zaletą płynącą z szybkiego rozwoju technologii w ostatnich latach jest fakt, iż możemy obecnie zupełnie samodzielnie wyliczyć sobie składkę ubezpieczenia OC. Kalkulator, który jest w stanie zrobić to za nas, znajdziemy na stronie internetowej niemal każdego większego towarzystwa ubezpieczeniowego. Co więcej, łatwo w ten sposób zweryfikujemy potencjalną składkę ubezpieczenia nie tylko samochodu, który aktualnie posiadamy, ale i pojazdu, jaki dopiero planujemy kupić.

Więcej na https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Dzięki temu możemy uniknąć przykrego rozczarowania wysokim kosztem ubezpieczenia i dokonać w porę pewnych zmian związanych z oczekiwaniami względem nowego wozu. Dla przykładu: wysoka pojemność skokowa silnika znacznie podwyższa opłatę za zawarcie polisy. Niekiedy więc warto wykorzystać kalkulator OC/AC, aby przekonać się, że i w tym aspekcie bardziej opłacalne okaże się kupno pojazdu z mniejszą jednostką napędową.

Oblicz OC łatwo i szybko

Dużym plusem większości powszechnie dostępnych kalkulatorów ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest intuicyjność ich interfejsów. Dzięki temu są w stanie z nich skorzystać nawet osoby starsze, o ograniczonej biegłości w posługiwaniu się komputerem. Nie czekaj więc – oblicz OC już dziś.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz