Jakie cechy powinna mieć dobra polisa na podróż?

By | 23 stycznia 2019

Coraz więcej osób, które wyjeżdża na wakacje postanawia wykupić ubezpieczenie turystyczne. Dostępne dzisiaj w towarzystwach ubezpieczeniowych polisy turystyczne bardzo od siebie się różnią. Ubezpieczenie na podróż może obejmować elementy, które są niezbędne dla każdego, ale może też obejmować elementy, które nie są konieczne. Jakie elementy powinno zawierać dobre ubezpieczenie na podróż?

Elementy, których nie powinno zabraknąć

Za najważniejsze w dobrej polisie turystycznej uznane zostały takie ubezpieczenia, jak:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą;
  • ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków;
  • assistance.

Ubezpieczenie kosztów leczenia to najważniejszy element każdej polisy na podróż. Dzięki niej osoba ubezpieczona ma zagwarantowany dostęp do pomocy medycznej za granicą bez żadnych kosztów. Wartość tej polisy należy ustalić na takim poziomie, aby w jej ramach przysługiwał również bezpłatny transport medyczny. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie kosztów leczenia zapewnia także zwrot kosztów za niezbędna w danym przypadku badania diagnostyczne. Ubezpieczenie NNW to gwarancja otrzymania odszkodowania na wypadek odniesienia uszczerbku na zdrowiu na skutek nieszczęśliwego wypadku – na przykład złamania nogi. Pieniądze z odszkodowania ułatwią powrót do zdrowia. Do polis coraz częściej ubezpieczyciele dodają ubezpieczenie pomocowe, czyli assistance. Jest to ubezpieczenie pomocowe, które bardzo często otrzymują właściciele samochodów przy okazji kupowania polisy OC.

Jakie cechy powinna mieć dobra polisa na podróż?

Elementy dodatkowe

W każdym towarzystwie ubezpieczeniowym można dobrać do podstawowej wersji polisy na podróż również opcje dodatkowe. Do tych, które również warto wykupić należą:

  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym;
  • ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu;
  • ubezpieczenia bagażu oraz sprzętu sportowego czy turystycznego.

Spośród tych rodzajów ubezpieczeń stosunkowo najmniej znane jest jeszcze ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu. Z dodatkowych polis najczęściej wybieramy ubezpieczenia bagażu.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz