Jak wybrać obóz zimowy, z którego dziecko będzie zadowolone?

By | 20 października 2018

Jak wysłać dziecko na obóz zimowy i mieć pewność, że wróci z niego zadowolone? Niektórym rodzicom wydaje się, że każdy wyjazd jest tak samo atrakcyjny, daje bowiem możliwość wypoczynku poza domem. Trudno się z tym nie zgodzić, nie można jednak nie dostrzec i tego, że o sukcesie wyjazdu w dużej mierze przesądza umiejętność dopasowania go do oczekiwań młodego człowieka. Jak to zrobić?

Myśl o dziecięcych zainteresowaniach

Obozy zimowe z pewnością nikomu nie kojarzą się z nauką. Nie da się jednak ukryć, że nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby rozwijać w czasie ich trwania dziecięce zainteresowania. Warto więc zastanowić się nad tym, co nasze dziecko lubi robić w wolnym czasie i co sprawiałoby mu przyjemność także poza domem. Jeśli nasze dziecko opuszcza czasem biurko z komputerem, aby pograć w gry zespołowe, obóz sportowy będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli jednak nie przepada za aktywnością fizyczną, lepiej postawić na taki, w czasie którego dużo się chodzi, nikt jednak nie zmusza dzieci do szusowania po stokach. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także obozy językowe zwłaszcza, jeśli odbywają się poza krajem. Przydają się zarówno tym dzieciom, którym nauka języków obcych przychodzi z trudem, jak i tym, które lubią poznawanie nowych słów, nie czują się jednak zbyt pewnie wówczas, gdy należy wykorzystywać nabywane przez siebie kompetencje językowe w praktyce.

Jak wysłać dziecko na obóz zimowy i mieć pewność, że wróci z niego zadowolone? Niektórym rodzicom wydaje się, że każdy wyjazd jest tak samo atrakcyjny, daje bowiem możliwość wypoczynku poza domem. Trudno się z tym nie zgodzić, nie można jednak nie dostrzec i tego, że o sukcesie wyjazdu w dużej mierze przesądza umiejętność dopasowania go do oczekiwań młodego człowieka. Jak to zrobić? Myśl o dziecięcych zainteresowaniach Obozy zimowe z pewnością nikomu nie kojarzą się z nauką. Nie da się jednak ukryć, że nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby rozwijać w czasie ich trwania dziecięce zainteresowania. Warto więc zastanowić się nad tym, co nasze dziecko lubi robić w wolnym czasie i co sprawiałoby mu przyjemność także poza domem. Jeśli nasze dziecko opuszcza czasem biurko z komputerem, aby pograć w gry zespołowe, obóz sportowy będzie strzałem w dziesiątkę, jeśli jednak nie przepada za aktywnością fizyczną, lepiej postawić na taki, w czasie którego dużo się chodzi, nikt jednak nie zmusza dzieci do szusowania po stokach. Ciekawym rozwiązaniem mogą być także obozy językowe zwłaszcza, jeśli odbywają się poza krajem. Przydają się zarówno tym dzieciom, którym nauka języków obcych przychodzi z trudem, jak i tym, które lubią poznawanie nowych słów, nie czują się jednak zbyt pewnie wówczas, gdy należy wykorzystywać nabywane przez siebie kompetencje językowe w praktyce. Poszukaj dziecku towarzystwa Warto pamiętać też o tym, że nie każde dziecko jest duszą towarzystwa. Jeśli dobrze czuje się w grupie rówieśniczej, bez większych obaw można je wysłać na obóz zimowy nawet, jeśli nikogo na nim nie zna. Jeśli jednak mamy do czynienia z dzieckiem, które jest wycofane i zamknięte w sobie, znacznie lepszym pomysłem będzie zorganizowanie mu wyjazdu, w którym uczestniczyć będzie któryś z jego kolegów. Pamiętajmy, że czasem nasze przekonanie o dziecięcych upodobaniach różni się od stanu faktycznego. Warto więc porozmawiać z dzieckiem na temat tego, jaka forma wypoczynku sprawi mu najwięcej przyjemności i brać pod uwagę jego zdanie.

Poszukaj dziecku towarzystwa

Warto pamiętać też o tym, że nie każde dziecko jest duszą towarzystwa. Jeśli dobrze czuje się w grupie rówieśniczej, bez większych obaw można je wysłać na obóz zimowy nawet, jeśli nikogo na nim nie zna. Jeśli jednak mamy do czynienia z dzieckiem, które jest wycofane i zamknięte w sobie, znacznie lepszym pomysłem będzie zorganizowanie mu wyjazdu, w którym uczestniczyć będzie któryś z jego kolegów. Pamiętajmy, że czasem nasze przekonanie o dziecięcych upodobaniach różni się od stanu faktycznego. Warto więc porozmawiać z dzieckiem na temat tego, jaka forma wypoczynku sprawi mu najwięcej przyjemności i brać pod uwagę jego zdanie.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz