Jak wybrać obóz dla naszego dziecka?

By | 2 października 2017

Jak wybrać obóz dla naszego dziecka?

Wakacje to długo oczekiwany i ważny czas dla naszych pociech. O ile w przypadku przedszkolaków czy uczniów pierwszych klas podstawówki sprawa wydaje się dość prosta, jadą po prostu na wakacje z rodzicami tak samodzielny wyjazd starszego dziecka a szczególnie nastolatka to spory stres także dla rodziców.

Zanim przystąpimy do wyboru konkretnej oferty warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań wraz z dzieckiem. Jakie kryteria mają spełniać obozy młodzieżowe by czas spędzony na wakacjach był wartościowy i bezpieczny.

Kierunek wakacje

Przede wszystkim ustalmy z naszą pociechą dokąd chciałaby pojechać. Nie chodzi tu już nawet o to, czy mają być to góry, jeziora czy morze, bo zapewne nastolatek ma już ustalone preferencje. Jeśli pozwala na to zasobność naszego portfela warto rozważyć wyjazd zagraniczny. Trudy podróży i brak możliwości odwiedzenia dziecka na wyjeździe w przypadku starszego nastolatka już nie jest żadnym problemem.

Jakie atrakcje?

Nie ulegajmy pokusie samodzielnego wyboru zajęć jakie dziecko będzie miało na wyjeździe. Tematyczne obozy młodzieżowe to bardzo szeroka oferta ale też w przypadku nastolatków lepiej skonsultować z nimi jaki dokładnie zakres je interesuje. Czy wolą rozwijać swoją pasję czy raczej zdobyć nowe umiejętności.

A na co powinni uwagę zwrócić sami rodzice?

Warto dopilnować kwestii ubezpieczenia. Szczególnie jeśli to wyjazd zagraniczny sprawdźmy dokładnie jego zakres oraz jakie usługi medyczne będą finansowane w ramach przyznanego limitu. Upewnijmy się także czy zawierane ubezpieczenie przewiduje zwrot kosztów w razie rezygnacji z wyjazdu. Sprawdźmy także czy dziecko posiada aktualne dokumenty, w przypadku wyjazdu zagranicznego paszport lub dowód osobisty, na tyle wcześniej, by w razie jeśli przeoczyliśmy termin mieć jeszcze czas na wyrobienie nowych. Pamiętajmy, że nie do każdego kraju wjedziemy na dowód, a legitymacja szkolna w przypadku wyjazdu zagranicznego jest zupełnie nieprzydatna. Szczególnie wyjeżdżając poza UE warto sprawdzić czy kraj docelowy nie wymaga odpowiedniej daty ważności paszportu – do wielu krajów możemy nie wjechać jeśli paszport będzie ważny krócej niż 6 miesięcy od planowanej daty powrotu

Więcej na stronie https://www.atas.pl/

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz