Idealna pizza. Jak ją zrobić?

By | 14 maja 2019

Czy znacie kogoś, komu nie smakuje pizza? Warszawa Praga, Żoliborz, Bielany czy Wola, wszędzie spotkamy setki restauracji, gdzie serwowana jest ta potrawa. Większość z nich cieszy się olbrzymią popularnością wśród warszawiaków. Co decyduje o tym, czy pizza nam smakuje? Wszystko zależy od składników i przygotowania ciasta.

Najważniejsze w pizzy jest oczywiście ciasto

Aby było smaczne i chrupiące powinno być zrobione z doskonałej jakości mąki. Kluczem do sukcesu jest tutaj gluten. Decyduje on bowiem o łatwym i skutecznym wiązaniu się ciasta, co pozwala nam na rozciągnięcie pizzy i maksymalne spłaszczenie jej. Samo ciasto nie powinno być zbyt grube. Choć pizze na grubym cieście są w Polsce coraz popularniejsze, to jeśli zależy nam na zrobieniu prawdziwej włoskiej pizzy, to ciasto nie powinno być wyższe niż kilka milimetrów w środku i dwa do trzech centymetrów, jeśli chodzi o brzegi.

Idealna pizza. Jak ją zrobić?

Samo ciasto nie decyduje jednak o smaku pizzy

Bardzo ważny jest sos. Tutaj należy zwrócić uwagę czy nie jest on zbyt rzadki. Jeśli będzie zawierał za dużo wody, to wsiąknie w ciasto. Z tego powodu nie sprawdzają się tutaj pomidory z puszki. Nie dodawajmy też zbyt dużo sosu. W zupełności wystarczą trzy łyżki. Należy też zadbać o to, aby sos został przygotowany odpowiednio wcześniej. Wszystkie składniki muszą się „przegryźć”. Najlepiej jest zrobić sos nawet dzień wcześniej, ale w ostateczności wystarczy mu też kilka godzin.

Trzecim sekretem są składniki

Większość z nas wychodzi z założenia, że im jest ich więcej, tym lepiej. Nic bardziej mylnego. Prawdziwa pizza nie powinna mieć więcej niż trzech, czterech składników. Duża ilość składników uczyni pizzę ciężką, spowoduje, że ciasto się zapadnie. Składniki nie muszą wypełnić całości powierzchni równo. Pamiętajmy, że na pizze kładziemy też ser oraz zioła. Ważne jest też, aby były to składniki dobrej jakości. Nie kładźmy byle jakiego sera, bo otrzymamy po prostu przeciętną pizzę. Zioła powinny być świeże, a jeśli decydujemy się na inne dodatki, to zadbajmy, żeby nie były to te najtańsze z najniższej sklepowej półki.

Więcej na https://www.pizzadominium.pl/lokale/warszawa-c-h-wilenska

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz