Domowe sposoby na częste dolegliwości

By | 1 marca 2019

Gdy źle się czujemy, możemy szukać w pierwszej kolejności pomocy w domowych recepturach. Domowe kuracje są proste, a więc szybkie w zastosowaniu. Nie można ich jednak wykorzystywać do leczenia chorób, które zagrażają życiu. Śmiało możemy je wykorzystać przy powszechnie występujących dolegliwościach, które mają łagodny przebieg.

Na biegunkę

Bardzo często jest ona efektem zatrucia pokarmowego. Możemy ją wyleczyć pijąc napar z suszonych czarnych jagód. 2 łyżki suszonych jagód zalewamy 200 mililitrami wrzącej wody, przykrywamy i odstawiamy na 15 minut. Przecedzamy i pijemy 3 razy dziennie do momentu aż biegunka ustąpi. Przy lekkim zatruciu powinna ustąpić po upływie doby, jeśli nie ustąpi, idziemy do lekarza.

Domowe sposoby na częste dolegliwości

Na bóle stawów

Ból stawów bardzo często jest jednym z objawów choroby zwyrodnieniowej. W przypadku, gdy dolegliwość nie jest zbyt nasilona, ciepłe okłady mogą okazać się bardzo pomocne. Okład z kapusty to metoda stosowana na bóle stawów przez nasze prababcie i babcie. 2-3 duże liście kapusty rozbijamy lekko tłuczkiem – starajmy się, ich nie podziurawić. Ogrzewamy je na przykład nad parą czy kładąc zimą na ciepłym kaloryferze. Ciepłe liście przykładamy do bolącego stawu, owijamy bandażem (kompres dłużej zachowa ciepło), zdejmujemy po 15 minutach. Taki okład możemy sobie robić nawet kilka razy w ciągu jednego dnia.

Na hemoroidy

Guzki krwawnicze, gdy są zdrowe nie dają żadnych objawów. O ich istnieniu dowiadujemy się więc bardzo często dopiero, gdy pojawią się kłopoty: swędzenie, pieczenie i ból w okolicach odbytu. Dolegliwości te złagodzimy nasiadówkami. 4 łyżki suszonych kwiatów rumianku zalewamy 2 litrami wody i gotujemy na małym ogniu przez 10 minut. Gotowy odwar przecedzamy i wlewamy do wanny napełnionej ciepłą wodą na głębokość 10 centymetrów. Siadamy w niej z podkurczonymi nogami na 10 minut. Nasiadówkę robimy rano i wieczorem. Domowe sposoby możemy stosować przez kilka dni, ale gdy dolegliwości nasilają się, kiedy guzki zaczynają krwawić, zgłaszamy się do lekarza.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz