Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie kosztów od rezygnacji z wyjazdu?

By | 22 stycznia 2019

Osoby, które zdecydowały się na wykupienie wycieczki czy wczasów albo na samodzielne zorganizowanie wypoczynku nie planują oczywiście, że będą musiały ze swoich planów zrezygnować. Biorąc jednak pod uwagę to, że pewnych sytuacji nie da się przewidzieć, warto wykupić ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży. Taką polisę można kupić jako rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego lub oddzielnie.

Co obejmuje ubezpieczenie?

Ubezpieczenie zapewnia zwrot kosztów poniesionych w związku z wyjazdem w sytuacji, gdy musimy z podróży zrezygnować. Katalog zdarzeń losowych,w  których przysługuje zwrot wydatków znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Najczęściej na zwrot poniesionych wydatków możemy liczyć w sytuacji, gdy będziemy musieli wziąć udział w czynnościach prawnych na terenie kraju. Inne zdarzenia, które sprawią, ze ubezpieczyciel zwróci nam poniesione wydatki to utrata dokumentów, które są niezbędna do wyjazdu za granicę, poważna choroba, ciężki wypadek, śmierć osoby bliskiej. W większości przypadków ubezpieczenie obejmuje:

  • rezygnację z podróży 100 %;
  • anulowanie biletów na podróż;
  • rezygnację z noclegów;
  • rezygnację z kosztów wycieczki – także w czasie jej trwania.

Coraz częściej ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu obejmuje także zwrot kosztów za niewykorzystany okres wyjazdu, gdy zaszła konieczność wcześniejszego powrotu.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie kosztów od rezygnacji z wyjazdu?

Kiedy kupić ubezpieczenie?

Termin, w jakim można wykupić ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu jest przez każdego towarzystwo ubezpieczeniowe określany indywidualnie. Planując wykupienie takiego ubezpieczenia o szczegóły należy więc pytać u poszczególnych ubezpieczycieli. W niektórych bowiem firmach polisę trzeba kupić tydzień przed planowanym wyjazdem, w innych wystarczy zrobić to trzy dni wcześniej. Koszt ubezpieczenia zależy od kilku czynników. Wpływają na to między innymi ceny w hotelach, termin i rejon wyjazdu, wiek osoby ubezpieczającej się, kwota ubezpieczenia, liczba osób, które będą brały udział w danym wyjeździe – im uczestników jest więcej, tym polisa jest droższa.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz