Co zabrać ze sobą na obóz?

By | 8 maja 2018

Co zabrać ze sobą na obóz?Nastolatek wyjeżdzający na swoje pierwsze wyjazdy językowe lub kolonie, nie ma jeszcze nawyku pakowania się i bez naszej pomocy zapewne zapomni kilku kluczowych drobiazgów.

Odzież i obuwie

Przede wszystkim zadbajmy o to, aby dziecko wzięło ze sobą ciepłą odzież. To element, o którym nastolatki zapominają najczęściej. Przydadzą się też buty na zmianę, a jeśli wyjazd odbywa się w warunkach leśnych, także kalosze. Zasugerujmy też naszym dzieciom, aby nie zabierały nadmiaru odzieży i zrezygnowały z wyjściowych ubrań, które z pewnością nie będą im potrzebne na obozie. Tym bardziej że dziecko musi mieć świadomość, że przez większą część podróży będzie zmuszone samodzielnie nieść swój bagaż.

Higiena osobista

Koniecznie zadbajmy i przypomnijmy nastolatkom o zabraniu wszelkich środków do higieny osobistej. Szczoteczka do zębów, pasta i żel pod prysznic, to pozycje obowiązkowe. Warto też zaopatrzyć się w mały szampon oraz grzebień, czy też szczotkę do włosów. Nie dawajmy dziecku mydła w kostce ani tym bardziej mydelniczki. Zdecydowanie wygodniej będzie mu korzystać z żelu. Pamiętajmy też o zaopatrzeniu go w przynajmniej dwa ręczniki. Pierwszy będzie służył do porannej lub wieczornej toalety, drugi na pewno przyda się na plaże i do wycierania całego ciała po kąpieli w morzu czy jeziorze i jako koc do leżenia. Nie powinniśmy też zapomnieć o chusteczkach higienicznych, które są przydatne na każdym wyjeździe.

Więcej na https://www.atas.pl/

Nie możemy liczyć na to, że dziecko będzie podczas wyjazdu wykonywać pranie swoich rzeczy osobistych, więc wyposażmy go w taką ilość bielizny, aby starczyło mu na cały wyjazd. Musimy po prostu policzyć ilość dni, które dziecko spędzi poza domem i dodać jeszcze dwa rezerwowe komplety bielizny, na wypadek, gdyby zmuszone zostało do zmiany w trakcie dnia.

Zasugerujcie dziecku, aby nie zabierało ze sobą rzeczy szczególnie wartościowych. Chodzi tu o laptopy, drogie zegarki czy aparaty fotograficzne. Dzieci mają skłonność do gubienia rzeczy, a pobyt na kolonii bez zamykanych na klucz pomieszczeń nie jest najbezpieczniejszym miejscem dla drogich sprzętów elektronicznych.

Podobne wpisy:

Dodaj komentarz